Życzenia Wielkanocne


Niepełnosprawni na Drodze Krzyżowej Nowego Życia w Zagórzu

Osoby z niepełnosprawnościami zgromadzone głównie w Duszpasterstwie przy Parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie i Gminie Niwiska uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Zagórzu, którą prowadził brat Stanisław MS. Droga Krzyżowa, gdzie każdą stację wykonał inny artysta bieszczadzki kończy się przy ruinach klasztoru Karmelitów Bosych.

Organizacji wyjazdu podjął  się po raz ósmy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Pratt Whitney Rzeszów i  Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe Solidarność w Rzeszowie przy wsparciu wielu dobrodziejów z: Zakładu Metalurgicznego WSK -Rzeszów, Pratt & Whitney Rzeszów, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Kazimierz Pierzchała, Wynajem Autokarów i Busów Józef Podolec z Wysokiej k. Łańcuta, Caritas Gminy w Niwiskach i osób prywatnych i pracy społecznej wolontariuszy.

Całość zakończyliśmy wspólnym obiadem w uroczej restauracji Karminowa.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. DOBRO POWRACA. Do zobaczenia na szlaku.


Bardzo potrzebna krew

RCKiK w Rzeszowie apeluje o pilne honorowe oddanie krwi w szczególności krwi grupy 0 RhD(-). Apel skierowany jest do stałych krwiodawców jak i do tych osób, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bezinteresownym pomaganiem potrzebującym.
Będziemy bardzo wdzięczni o jak największe udostępnienie apelu RCKiK w Rzeszowie.
DOBRO POWRACA


Życzenia Bożonardzodzeniowe


Kalendarz na rok 2024

Pragniemy bardzo podziękować ludziom dobrej woli, sponsorom, wolontariuszom, którzy wsparli działalność naszego klubu w 2023 r.
Dziękujemy ślicznie. DOBRO POWRACA.

Został już wydany kalendarz ścienny na 2024 r. na którym umieszczone zostały zdjęcia z różnego rodzaju imprez przez nas zorganizowanych.


Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK


21 października 2023 – XVI Rajd krwiodawców ,,Wokół Rzeszowa”

W słoneczną sobotę od Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski w Strachocinie rozpoczął się rajd honorowych dawców krwi, ich rodzin i przyjaciół. Tradycyjnie dla uczestników rajdu zostały przygotowane przez organizatorów dwie trasy.

Pierwsza grupa udała się pieszo w trasę: Raczkową- Grabówkę (523) Końskie – Górę Potockiego – Witryłów – Ulucz.

Druga grupa udała się autokarem  do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku a następnie do Cerkiew pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Uluczu, gdzie dołączyła do pozostałej grupy

Z nami jak zawsze nasz przyjaciel przewodnik: Lukasz Kuczmarz.

Zakończenie rajdu miało miejsce w Hadlach Szklarskich.

Kto nie mógł uczestniczyć w rajdzie, oczywiście zapraszamy za rok.

8-10 września 2023 – Pielgrzymka honorowych dawców krwi i ich rodzin do Lichenia Starego i Łodzi

2 września – XXII Pielgrzymka honorowych dawców krwi do Kalwarii Pacławskiej


24–27 sierpnia – Beskid Śląsko – Morawski


13 -16 lipca – Gorlice- Podhale- Słowacja

12 czerwca- XIX akcja oddawania krwi w Pratt & Whitney Rzeszów

12 czerwca już po raz 19. oddawaliśmy honorowo krew na terenie Pratt & Whitney Rzeszów. To już tradycja, że każdego roku na progu lata, kiedy zapotrzebowanie na ten bezcenny lek jest największe, odbywa się w firmie taka akcja organizowana wspólnie przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i Klub HDK PCK przy PWR. Setka chętnych przyszła do Głównej Sali Konferencyjnej, gdzie znajdowała się „stacja krwiodawstwa”, aby od siebie dodać do banku krwi 450 mililitrów. Nie wszyscy z powodów zdrowotnych mogli to zrobić właśnie w ten czerwcowy poniedziałek. Krew w różnej postaci (krew pełna, płytki, osocze) oddało 85 krwiodawców. Dało to, w sumie prawie 40 litrów. W akcji wzięło udział 14 pań. Wśród uczestników akcji było 11 osób, które zrobiły to po raz pierwszy w swoim życiu. W 19 akcjach, które odbyły się do tej pory w naszej firmie, oddaliśmy 900 litrów.


Dla uczestników akcji naturalne podkarpackie kosmetyki ufundowała kolejny raz firma Sylveco

3 czerwca- VII Spływ kajakowy rzeką Wieprz na trasie Obrocz-Brody

Kolejny, siódmy spływ kajakowy jest już za nami. 3 czerwca 2023 w piękną słoneczną sobotę, grupa 90 osób udała się na Roztocze, nad rzekę Wieprz by pokonać kajakami 21km odcinek między stacjami Obrocz-Brody. Spływ kajakowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych członków klubu, ich rodzin oraz przyjaciół. Tradycyjnie nad zalewem Rudka, tuż przed Zwierzyńcem zatrzymaliśmy się na śniadanie, regenerację, wspólne zdjęcie oraz by podziękować przede wszystkim najmłodszym uczestnikom tegorocznego spływu, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Pratt & Whitney Rzeszów, Zakład Metalurgiczny WSK -Rzeszów, CPP Poland, Plaza Rzeszów oraz K&K Serwis – Krystian Kaczorowski.

27 maja – XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi, ich rodzin i przyjaciół na Jasną Górę.


Oddaj Krew – 19 akcja oddawania krwi w PWR już 12 czerwca

Życzenia Wielkanocne28.03.2023 Uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych: Złotych, Srebnych i Brązowych Krzyży Zasługi

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 28 marca odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych: Złotych, Srebrnych i Brązowych Krzyży Zasługi nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta RP dokonała Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki. W gronie wyróżnionych było sześciu członków Klubu Honorowych  Dawców Krwi PCK Pratt & Whitney Rzeszów, którzy otrzymali w/w odznaczenia.25.03.2023-Niepełnosprawni na ,,Gorlickiej Golgocie”. VII Droga Krzyżowa
Pilnie potrzebne płytki krwi w grupie O RhD(-)

(komunikat z dnia 28-02-2023)Życzenia BożonardzodzenioweŻyczenia Bożonardzodzeniowe

22-26 listopada – Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

W obecności zacnych gości, duże grono krwiodawców naszego klubu zostało wyróżnionych odznakami: Honorowy Dawca Krwi -Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznakami Honorowymi  PCK. Statuetkami za oddanie ponad 100 litrów krwi oraz odznakami za oddanie: 75 litrów , 50 litrów  i 25 litrów krwi. Jeden kolega otrzymał Kryształowe Serce.   
Życzenia z Okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCKKierunek Trójmiasto-Hel- Malbork- Licheń Stary

Pierwszy raz w historii klubu krwiodawców taka wyprawa na Polskie Wybrzeże. Blisko 2 tysiące kilometrów przejechane w dobrej integracyjnej atmosferze.

Na początku wyprawy oddanie hołdu zamordowanym Stoczniowców na Placu Solidarności z młodzieżą na czele i zapalenie zniczy. Następnie przez trzy dni zwiedzanie najważniejszych obiektów trójmiasta , w tym rejs statkiem. Czasu na opalanie i zażywanie kąpieli nie brakowało, chociaż temperatura w morzu była dla wprawionych. Romantyczne wschody i zachody słońca dopełniały reszty. Twierdzy w Malborku nie trzeba reklamować. Robi wrażenie, szczególnie na tych co byli pierwszy raz. A na ,,deser” pobyt w Sanktuarium w Licheniu, w którym nie można nie być. Jest za co dziękować i o co prosić.Podzielili się Sobą- Krew oddali

Pracownicy  Pratt & Whitney Rzeszów i innych spółek z terenu campusu  na 18 już cyklicznej akcji oddawania krwi, wzbogacili Bank Krwi o blisko 40 litrów. Nasz kolega Bogusław ,,Broda” w czasie  akcji przekroczył 120 litrów oddanej krwi i jej składników. Gratulujemy.

Z wszystkich dotychczasowych akcji uzbierało się już 860 litrów tego bezcennego leku. W wydarzeniu wzięło udział 105 osób, krew oddało 87. Podtrzymali piękną i szlachetną misję ratowania zdrowia drugiej osoby. Jest to piękny akt solidarności, wrażliwości i chęci pomocy.

Tak trzymać nadal.6 spływ kajakowy rzeką Wieprz już za nami

W szósty spływ kajakowy, który miał miejsce 4 czerwca 2022 grupa członków klubu honorowych dawców krwi oraz ich rodzin ponownie spływała rzeką Wieprz po malowniczym, przepięknym Roztoczu. W tegorocznym spływie udział brało rekordowo 112 osób, co pokazuję jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta forma aktywnej turystyki. Trasa spływu miała miejsce między stacjami Obrocz – Bagno i liczyła 13km.

Jak to miało miejsce w ubiegłych latach, tak i podczas VI spływu dla naszych najmłodszych uczestników czekały przygotowane upominki, które zostały ufundowane przez naszych stałych sponsorów: Pratt & Whitney Rzeszów, Zakład Metalurgiczny WSK -Rzeszów, CPP Poland, Plaza Rzeszów, Grupa Luxmed, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, K&K Serwis – Krystian Kaczorowski.

Wszyscy uczestnicy bardzo miło wspominają wyjazd i już nie mogą doczekać się kolejnej wodnej przygody.Oddaj Krew – 18 akcja oddawania krwi w PWRKrwiodawcy z Pratt & Whitney Rzeszów na medal

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 17 maja odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Złotych, Srebrnych i Brazowych Krzyży Zasługi nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W gronie wyróżnionych było trzech naszych kolegów, którzy otrzymali Brazowe Krzyże Zasługi. Gratulujemy

Wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta RO dokonała Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.Życzenia Wielkanocne


Kolega Lucjan Telma , Prezes Honorowy  klubu ukończył 92 lata

Założyciel i wieloletni Prezes klubu z okazji urodzin w trakcie spotkania otrzymał od członków klubu życzenia zdrowia, nadal wielkiego optymizmu i dobroci która promieniuje na wszystkich.

A także upominki, które mu będą przypominać klub krwiodawców  i Pratt & Whitney Rzeszów.

Kolego Lucjanie do zobaczenia.

Na zdjęciu: z córką Małgosią i zięciem Włodzimierzem, członkiem klubuŻyczenia z okazji tygodnia HDK PCKUroczyste wręczenie odznak:  HDK – Zasłużony dla Zdrowia Narodu oraz Odznak Honorowych Polskiego Czerwonego Krzyża II,III i IV stopnia

W dniu 29 października 2021 r. w naszej firmie odbyła się miła  uroczystość wręczenia odznak :  Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, nadanych przez Ministra Zdrowia oraz Odznak Honorowych Polskiego Czerwonego Krzyża II,III i IV stopnia.

GratulujemyLeszek Tomaka, członek Zarządu naszego klubu otrzymał odznaczenie państwowe

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymał Leszek Tomaka, członek zarządu klubu. Wręczenia odznaczenia w imieniu Prezydenta RP dokonała Pani Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki.  Kolega Leszek otrzymał także odznaczenie Honorowy  Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu.Kolejny nasz krwiodawca przekroczył 100 litrów oddanej krwi

6 lipca nasz kolega Leszek Ożóg przekroczył magiczną liczbę 100 litrów oddanej krwi. Leszek jest piątą osobą w historii klubu, która tego dokonała.

GratulujemyJuż 18 lipca zostań potencjalnym dawcą szpiku, uratuj życie.

Podczas tegorocznego – V Biegu Zeloty, każda zdrowa osoba w wieku 18-40 lat będzie mogła zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Twoje wyniki zostaną wpisane do światowej bazy

dawców.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy:

 • przyjść z dowodem osobistym
 • na miejscu wypełnić kwestionariusz
 • oddać 10 ml krwi (nie trzeba być na czczo)

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji !

Rejestracja działać będzie od godziny 8:00 do 15:00,

18 lipca 2021 r. na terenie Strzelnicy PZŁ w Głogowie Młp.

Fundacja Przeciwko Leukemii

Dla osób zarejestrowanych przewidziane zostało losowanie nagród ufundowanych przez; Honorowego Członka TKKF Sokół wraz z rodziną, Firmę Ryszarda Zielińskiego; Usługi w zakresie BHP i Księgowości oraz Pana Waldemara Daź

Serdecznie zapraszamy !

https://www.facebook.com/przeciwkoleukemii

#dawcyszpiku#dolacz#uratuj#zycie#fundcjaprzeciwkoleukemii#wspiermpodkarpacie
https://www.facebook.com/events/970310513703409?active_tab=about 1 – 9 lipca -Akcja oddawania krwi wspólnie z RCKiK  w RzeszowieUroczystość wręczenia odznaczeń państwowych: Złotych, Srebnych i Brązowych Krzyży Zasługi
W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych: Złotych, Srebrnych i Brązowych Krzyży Zasługi nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W gronie wyróżnionych było 12 członków Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Pratt&Whitney Rzeszów. Gratulujemy.

Wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta RP dokonała Pani Ewa Leniart -Wojewoda Podkarpacki. Pani wojewoda otrzymała od nas koszulkę klubową i wydanie historii klubu z okazji 45 lecia działalności.

DziękujemyKrew i osocze ozdrowieńców popłynęły z Pratt & Whitney Rzeszów do potrzebujących

103 pracowników z PWR, P&W AP i innych spółek znajdujących się na terenie Pratt & Whitney Rzeszów  zgłosiło się do kwietniowej akcji honorowego oddawania krwi. W sumie do potrzebujących trafiło ponad 40 litrów krwi i osocza ozdrowieńców, bo kilkanaście takich osób oddało krew na osocze.

Była to już 17 z kolei taka akcja przeprowadzona wspólnie przez Klub HDK PCK PWR, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i Pratt & Whitney Rzeszów na których to akcjach w sumie oddaliśmy 818.250 litrów krwi.

Upominki dla krwiodawców ufundowali : Pratt & Whitney Rzeszów i firma SYLVECO, regionalny producent kosmetyków naturalnych.

Dziękujemy.Jak prawidłowo przygotować się do oddania krwi pełnej?Życzenia Wielkanocne

Nowe uprawnienia dla krwiodawcówBeskid Niski – Sercu bliski.

Lackowa – policyjna góra (997 m n.p.m.)  w zimowej scenerii na rozpoczęcie sezonu 2021. W gronie przyjaciół byli członkowie PSTS Solidarność w Rzeszowie i honorowi dawcy krwi PWR. tzw. „ściana płaczu” to fajne przejście. Uczestnicy pozdrawiają tych co nie mogli uczestniczyć, a pragnęli być z nami.Życzenia BożonarodzenioweŻyczenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCKBeskid Niski – Sercu Bliski

Ładna pogoda, fajna trasa z Woli Niżej przez Polany  Surowiczne, Polańską ( 737 m npm) ,Surowice i do Moszczańca. Wcześniej w Miejscu Piastowym Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza i Jaśliska znane z wielu wydarzeń.

Nasi tam byli. Gratulacje.  Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-Co-V-2Życzenia WielkanocneZałożyciel i wieloletni Prezes naszego klubu Lucjan Telma skończył 90 lat.

Z przyjemnością informujemy, że założyciel naszego klubu krwiodawców i jego wieloletni Prezes Lucjan Telma skończył 90 lat.

Kolego Lucjanie przyjmij od wszystkich członków klubu, ich rodzin i przyjaciół życzenia: zdrowia, nadal tej wielkiej energii, oraz zarażania wszystkich, w dobrym tego słowa znaczeniu swoja dobrocią.

Tego życzymy Ci na : dziś, na jutro, na zawsze.

Zarząd Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Pratt & Whitney Rzeszów.

Na zdjęciu z zięciem Włodzimierzem, także członkiem klubu.Projekt kalendarza imprez w 2020 r.

  1. 4 lipca  – IV spływ kajakowy rzeką Wieprz na Roztoczu dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków. 
 • 16 lipca – XVI akcja oddawania krwi w Pratt & Whitney Rzeszów.

 • 21 – 23  sierpnia  wyjazd w Beskid Sądecki – Góry Grybowskie, Polski Spisz, Podhale,  dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków połączony z IV Rajdem Górskim dla Zdrowia PSTS Solidarność

 • 5 września – XVIII pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Kalwarii Pacławskiej.

 • 10 – 13 września –  XVII Pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Lichenia Starego, Jasną Górę połączona z zwiedzaniem innych miejscowości regionu.

 • 10 października – XIII  Rajd ,,Wokół Rzeszowa” dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków w Górach Sanocko – Turczańskich   zakończone spotkaniem integracyjnym. 18 stycznia nasi koledzy zostali wyróżnieni Odznakami Honorowymi PCK III i IV stopniaŻyczenia BożonarodzenioweOdszedł Śp. Bogusław Lib

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 61 lat odszedł na wieczny spoczynek Bogusław Lib pochodzący z Niechobrza.

W latach : 1996- 1997- członek zarządu klubu. W latach 1997 – 2004 – wiceprezes klubu. W latach 2005 – 2015, członek zarządu klubu. Był też członkiem Komisji Rewizyjnej.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczuciaŻyczenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCKList gratulacyjny od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-DudyIII spływ kajakowy po Roztoczu już za nami

18 maja już po raz trzeci 54 osobowa grupa członków naszego klubu honorowych dawców krwi oraz ich rodzin wyruszyła na Roztocze by uczestniczyć w spływie kajakowym malowniczą rzeką Wieprz. Trasę o długości 13km rozpoczęliśmy w miejscowości Obrocz. Po około 1,5 godziny dopłynęliśmy do zalewu Rudka znajdującego się przed Zwierzyńcem, gdzie zatrzymaliśmy się na śniadanie oraz zostały wręczone upominków dla najmłodszych uczestników spływu. Następnie rzeka prowadziła nas przez piękny Zwierzyniec, aż do Stacji Bagno, gdzie ukończyliśmy nasz tegoroczny spływ kajakowy. Po lekkim odpoczynku udaliśmy się autokarem do niedalekiej „perły renesansu„, jakim jest przepiękny Zamość, gdzie pod okiem wykwalifikowanego przewodnika mieliśmy wspaniałą okazję zobaczyć najwspanialsze obiekty zabytkowe znajdujące się na Starym Mieście.10 kwietnia – wręczenie naszym koleżankom i kolegom odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowanym przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.Projekt kalendarza imprez w 2019 r.

 1. 18 maja –III spływ kajakowy rzeką Wieprz oraz krótki pobyt w Zamościu dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków.
 2. 25 maja – XXII Ogólnopolska pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków na Jasną Górę.
 3.  1 czerwca- uroczyste obchody 45 – lecia powstania klubu.
 4. 14 czerwca (piątek) – XV akcja oddawania krwi w Pratt & Whitney Rzeszów w budynku CBR.
 5. 29 sierpnia  – 01 września – wyjazd na Dolny Śląsk, Góry Izerskie i Karkonosze dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków.
 6. 7 września – XVII pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Kalwarii Pacławskiej.
 7. 12 – 15 września – XVI Pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Lichenia Starego połączona z zwiedzaniem innych miejscowości.
 8. 12 październik – XII Rajd ,,Wokół Rzeszowa” dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków w Górach Słonnych zakończone spotkaniem integracyjnym
XI Rajd ,,Wokół Rzeszowa” dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków na Pogórzu Przemyskim

Tym razem padło na Pogórze Przemyskie. I to był strzał w dziesiątkę naszego kolegi Łukasza Kuczmarza, przewodnika  Rzeszowskiego PTTK. Wyruszyliśmy ze Słonnego, przez grań Lubienki do Piatkowej Ruskiej. Następnie przez Bosaczkę (455 m npm) do miejscowości Kotów. Pogoda wymarzona, widoki zapierające dech w piersiach. Chwała wszystkim tym którzy dziesięć lat temu wpadli na pomysł zwiedzania naszego pięknego regionu, za każdym razem w innym miejscu.  Podsumowanie rajdu nastąpiło w stadninie koni  ,,Boska Dolina” w Dylągówce. Wrażeniom z przebytej trasy i wspomnieniom nie było końca. Do zobaczenia za rok na szlaku.XV Pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Lichenia Starego i Poznania

Od kilkunastu lat jedziemy do Lichenia aby naładować akumulatory na cały rok. Jest to dla nas miejsce szczególne, bo w jednym miejscu możemy podziękować za otrzymane łaski MB Bolesną Królową Polski i prosić o dalsze kierowanie nami. Jednocześnie możemy dobrze  odpocząć, bo warunki i jego różnorodność powodują że  u Państwa Nawrockich w Licheniu czujemy się jak w domu. Jednocześnie będąc tak daleko zwiedzamy inne zakątki tego pięknego regionu. W tym roku padło na Poznań.Krwiodawcy w Beskidzie Żywieckim, na Podhalu, w Tatrach
Bielskich, w Gdańsku i Kalwarii Pacławskiej.

Członkowie Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w naszej firmie z rodzinami
i przyjaciółmi przemierzają różne rejony Polski, czynnie odpoczywając. Mieli szczęście bo w każdym miejscu dopisywała pogoda, jak na lato przystało.


Najliczniejszy sierpniowy był wyjazd w Beskid Żywiecki i dla kilkudziesięciu osób cel to Babia Góra, która króluje w tym miejscu samotnie. Dla niektórych był to bardzo duży wysiłek , ale widząc jak dziarsko wychodzi weteran 80 – letni Eugeniusz Klimczak nie pokazywali tego po sobie tylko podążali jego śladami. Dla pozostałej grupy było zwiedzanie Rabki Zdroju i jej atrakcji. W drugim dniu grupa podzieliła się na tych co poszli zwiedzać Jaskinię Bielańską oraz maszerowali ze Smokowca na
Hrebienok i do wodospadów Zimnej Wody , a druga grupa poszła do Chaty Plesniavec w Tatrach
Bielskich. Wszystko na Słowacji. Wieczorem w bazie w Białym Dunajcu nastąpiło podsumowanie.
Dzięki naszym przyjaciołom z Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego Solidarność
w Rzeszowie połączyliśmy siły i mogliśmy jednocześnie uczestniczyć w II Rajdzie Górskim dla Zdrowia
PSTS Solidarność. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał okolicznościową odznakę rajdową, a ci co
wędrowali w górach dodatkowo dyplomy. Dyplomy i odznaki wręczał przewodnik Rzeszowskiego
PTTK Łukasz Kuczmarz. W trakcie wyjazdu był czas na wyróżnienie najmłodszych i uczestniczenie
w konkursach. Upominki fundowali: Pratt & Whitney Rzeszów, Sylveco i Plaza Rzeszów. Dziękujemy.
Po raz kolejny nasz kolega klubowy Andrzej Bąk, obecnie MB Aerospace uczestniczył 15 sierpnia
w 24 Maratonie Solidarności w Gdańsku.

Andrzej, zasłużony honorowy dawca krwi jest przykładem że można oddawać krew a jednocześnie uczestniczyć w ultramaratonach, maratonach i innych biegach. Gratulujemy.Bank krwi wsparty – XIV akcja oddawania krwi w Pratt &Whitney Rzeszów

15 czerwca już po raz czternasty wspomogliśmy potrzebujących, oddaliśmykrew. Sala konferencyjna budynku stołówki zapełniła się tradycyjnie osobami które przyszły wspomóc chorych i oddać krew. Przyszło nas 95 pracowników PWR i ze spółek ościennych. Oddaliśmy 38 litrów tego bezcennego leku. Z samych tych 14 akcji ,,popłynęło” do RCKiK grubo ponad 600 litrów krwi. 12 osób rozpoczęło swoją przygodę z krwiodawstwem po raz pierwszy.
Gratulujemy wszystkim, w tym osobom które z różnych przyczyn nie mogły w tym dniu oddać krwi, bo na drodze stanęły różne przeszkody. Ale zdrowie jest najważniejsze. Profesjonalną obsługę zapewnili nam pracownicy Regionalnego
Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Poświęcając ten dzień pomogliśmy przedłużyć życie innym o kilka lub kilkadziesiąt lat. Naszą akcję od początku wspiera Prezes firmy Pan Marek Darecki, pomysłodawca akcji oddawania krwi w firmie.

W organizacji pomogły nam następujące firmy: Pratt &Whitney Rzeszów, Plaza Rzeszów, Sylveco – Vianek, Grupa Luxmed i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dziękujemy.Wręczono odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

14 czerwca w Międzynarodowym Dniu Honorowego Dawcy Krwi w siedzibieRegionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń: Honorowy Dawca Krwi, Zasłużony dla
Zdrowia Narodu. W grupie wyróżnionych osób było siedemnastu członków naszego klubu. Gratulujemy.
Odznaczenia otrzymują honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.
Wręczenia odznaczeń z upoważnienia Ministra Zdrowia dokonała Pani Ewa Zawilińska – Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Gratulujemy.Kajakami po Roztoczu

2 czerwca już po raz kolejny 50 osobowa  grupa członków klubu honorowych dawców krwi oraz ich rodzin wyruszyła na Roztocze by uczestniczyć w spływie kajakowym malowniczą rzeką Wieprz. Trasę o długości 21km rozpoczęliśmy w miejscowości Obrocz. Po około 1,5 godziny dopłynęliśmy do zalewu Rudka znajdującego się przed Zwierzyńcem, gdzie zatrzymaliśmy się na piknik i wręczenie okolicznościowych upominków dla najmłodszych i seniorów. Następnie rzeka prowadziła nas przez  piękny Zwierzyniec, aż do kolejnego przystanku, którym była stacja Bagno. Po lekkim odpoczynku kontynuowaliśmy nasz spływ do końcowej stacji Brody, skąd udaliśmy się na obiad oraz na spacer po Zwierzynieckim Parku.

Wszyscy uczestnicy spływu kajakowego mają nadzieję, że w przyszłym roku, zostanie zorganizowany kolejny spływ na wydłużonej trasie aż do Szczebrzeszyna.Jasna Góra

26 maja nie mogła się nie odbyć bez krwiodawców z naszego klubu, ich rodzin i przyjaciół  21 ogólnopolska pielgrzymka krwiodawców na Jasną Górę. Po głównych uroczystościach odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. W drodze powrotnej  nasi pielgrzymi zwiedzili Światowe Centrum Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – Krakowie.


 

Wręczono odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

W dniu 8 maja w Międzynarodowym Dniu Czerwonego Krzyża w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się akademia, a na niej wręczenie zaszczytnych odznaczeń: HDK –Zasłużony dla Zdrowia Narodu, nadanych przez Ministra Zdrowia. W tym szacownym gronie była grupa z naszego klubu: Kawalec Józef, Kwolek Wiesław, Łoza Wiesław, Mitura Zbigniew, Oczoś Marian, Słoboda Wojciech, Szetela Eugeniusz, Szewerniak Wiesław, Szyszka Elżbieta, Wdowik Tadeusz, Źrebiec Ryszard. Wręczenia odznaczeń dokonał Antoni Olak- Wiceprezes Zarządu Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie.Projekt kalendarza imprez w 2018r.

 1. 19 stycznia (piątek) – XIII spotkanie wigilijne połączone z wręczaniem odznaczeń i wyróżnień.
 2. 26 maja – XXI Ogólnopolska pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków na Jasną Górę.
 3. 2 czerwca – Spływ kajakowy rzeką Wieprz oraz zwiedzanie Zwierzyńca.
 4. 15 czerwca (piątek) – XIV akcja oddawania krwi w Pratt &Whitney Rzeszów w budynku stołówki.
 5. 24 – 26 sierpnia –  wyjazd w Beskid Żywiecki, na Podhale i Słowację dla krwiodawców ich rodzin i sympatyków.
 6. 1 września – XVI pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Kalwarii Pacławskiej.
 7. 6 – 9 wrzesienia – XV Pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Lichenia Starego połączona z zwiedzaniem innych miejscowości.
 8. 13 października – XI Rajd ,,Wokół Rzeszowa” dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków na Pogórzu Przemyskim zakończone spotkaniem integracyjnym.


Odszedł Śp. Władysław Kidacki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 76 lat odszedł na wieczny spoczynek Władysław Kidacki  Prezes naszego klubu w latach 1986-1987. W latach 1981-1987 pełnił również funkcję sekretarza klubu.

Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie w dniu 27 lutego 2018  o godzinie 13:30.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczuciaTradycji stało się zadość. Podczas trzynastego styczniowego spotkania wigilijno – integracyjnego honorowych dawców krwi, ich rodzin i przyjaciół  działo się dużo dobrego.  

Na spotkaniu spora grupa osób została wyróżniona. Odznakę Honorową PCK II stopnia otrzymał : Bogusław Pociask W82. Odznakę Honorową PCK IV Stopnia : Alicja Wycisk – Kaleta DP, Agnieszka Gołąb Blacharnia, Katarzyna Szewerniak, Jan Sobek W55/ZM i Wojciech Szeliga W54. Odznaką Pamiątkową za oddanie co najmniej 50 litrów krwi Zarząd Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie uhonorował: Bogusława Skarbka W51, a po oddaniu 25 litrów : Jarosław Cupryś W67CPP, Grzegorz Musz W65, Wojciech Słoboda W81 i Krzysztof Szaliński W65. Odznaki Zasłużony HDK PCK I stopnia (po oddaniu co najmniej 18/15 litrów krwi):  Barbara Augustyn – Narbuttowicz Polańczyk, Jan Błażejewski W81, Krzysztof Kołcz W64, Andrzej Olko Blacharnia, Grzegorz Ziobro W55/75, Michał Szostek W55/ZM.    Odznaki Zasłużony HDK PCK II stopnia ( po oddaniu co najmniej 12/10 litrów krwi) : Marcin Franczyk W80, Grzegorz Gałuszyński DGGL, Franciszek Gołębiowski W82, Kazimierz Kalandyk W82, Marek Żygłowicz LK, Marcin Kus DLLL. Odznaki Zasłużony HDK PCK III stopnia (po oddaniu co najmniej 6/5 litrów krwi) : Roman Bieda W82, Roman Kłoda W82, Artur Krawczyk W51, Adam Leja W42, Tomasz Tereszkiewicz W82. Specjalne wyróżnienia otrzymali zasłużeni krwiodawcy: Andrzej Bąk MB Aerospace  ultra maratończyk, maratończyk pasjonat biegania oraz Jan Pasierb rencista W68 i Andrzej Dziubek W68, lider z ponad 100 litrami oddanej krwi.

Odznaczenia wręczali: Eugeniusz Taradajko, Przewodniczący Kapituły Odznaki Honorowej PCK w Warszawie, Maciej Maruszak Dyrektor Biura  Podkarpackiego Zarządu Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie. Gratulacje i upominki wyróżnionym wręczali: Stanisław Dzik Prezes Zakładu Metalurgicznego WSK Rzeszów, Alicja Wycisk – Kaleta, Dyrektor Personalny , członek zarządu Pratt & Whitney Rzeszów, Andrzej Czarnecki Dyrektor Komunikacji Pratt & Whitney Rzeszów, Edward Strzępek dyrektor senior WSK Rzeszów, szefowie i przedstawiciele firm wspomagających klub: Urszula Bzdek zastępca dyrektora ds. lecznictwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie,  Katarzyna Szewerniak Centrum Handlowe Plaza Rzeszów, Józef Podolec Wynajem autobusów i busów, Kazimierz Pierzchała ubezpieczenia Warta i Ergo Hestia, Łukasz Żuchowicz Grupa Luxmed, Łukasz Kuczmarz przewodnik PTTK, Krzysztof Darwiński były prezes klubu.

Następnie wspólnie z ks. Piotrem Bonarkiem MS z parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie, duszpasterzem osób niepełnosprawnych , modlono się za zmarłych członków klubu oraz o zdrowie i pomyślność dla obecnych krwiodawców, ich rodzin , gości i przyjaciół. Po poświęceniu opłatków i życzeniach przyszedł czas na smakowite potrawy wigilijne i kolędy oraz większej integracji naszego środowiska. Osoby wyróżnione otrzymały po kilka upominków, a wszyscy  uczestnicy spotkania otrzymali upominki od trzech sponsorów, w tym Sylveco.

                                                                                                                                Ryszard Szyszka

  
Odznaczenia „Krzyż Zasługi” oraz „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznane.

W dniu 20.12.2017 r. w siedzibie Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK mieszczącego się w Rzeszowie odbyło się wręczenie naszym kolegom z klubu zaległych za 2016r. odznaczeń „Krzyż Zasługi” oraz „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadanych przez Prezydenta RP i Ministra Zdrowia. Wręczenia odznaczeń  dokonał Antoni Olak W-ce Prezes Zarządu Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK.

Wszystkim odznaczonym gratulujemy.

Od lewej: Rzeszutek Jan (HDK ZdZN), Baran Władysław (SKZ), Błoński Grzegorz (SKZ), Jakim Stanisław (BKZ), Szyfner Ryszard (SKZ), Podgórski Sławomir (HDK ZdZN), Olak Antoni (W-ce Prezes POO PCK), Janowski Ireneusz (BKZ, Zelmer), Darwiński Zbigniew (HDK ZdZN), Leszek Ożóg (HDK ZdZN), Tomasz Maczuga(HDK ZdZN).Nasz krwiodawca na „Ultra Przesileniu-Noc Kupały” i „XXIII Maratonie Solidarności 2017″

Nasz kolega z klubu Andrzej Bąk, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi w ostatnim czasie uczestniczył w dwóch długich biegach.

Pierwszy z nich „Ultra Przesilenie-Noc Kupały” miał miejsce 24 czerwca na dystansie 50km po urokliwych zakątkach Pogórza Dynowskiego i Doliny Sanu. Uczestnicy biegu wystartowali w Dynowie, następnie przebiegając przez Połoninę Łubeńską, Dynów, Połoniną Dynowską, Kaniowiec, wzgórze Krzemieniec, Bartkówkę, wzgórze Pawłokoma, Dylągówkę, wzgórze Łysa Góra, Dąbrówkę Starzeńską, ruiny zamku Kmitów dotarli do Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”, gdzie było zakończenie biegu.

Kolejny bieg „XXIII Maraton Solidarności 2017” – Gdynia-Sopot-Gdańsk miał miejsce 15 sierpnia. Impreza organizowana w środku lata jest dużym wyzwaniem dla zawodników, dlatego też na start decydują się doświadczenie biegacze, którzy potrafią poradzić sobie w trudnych letnich warunkach. W maratonie pojawili się przedstawiciele z 25 państw z całego świata. Warto zaznaczyć, że maraton ma również wymiar patriotyczny, nawiązując do strajków sierpniowych 1980 roku, kiedy to kurierzy przenosili ulotki i bibułę między strajkującymi zakładami pracy w Trójmieście. Maraton ten, też nawiązuję do Święta Wojska Polskiego upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 roku i Święta Matki Bożej Zielnej.

Kolejny raz gratulujemy wszystkim biegaczom za udział w biegach na tak długich dystansach. Andrzejowi składamy wielkie podziękowania, że umiejętne łączenie długodystansowego biegania z oddawaniem krwi, pomagając tym samym potrzebującym.

 


Sierpień miesiącem honorowego krwiodawstwa


 
Zaproszenie na 13 akcję oddawania krwi na terenie Pratt&Whitney Rzeszów S.A.
 


 
Msza święta z okazji Światowego Dnia Honorowych Dawców Krwi
 
 
 


 
Spływ Kajakowy na Roztoczu
 

W piękny słoneczny sobotni poranek 20 maja grupa członków klubu honorowych dawców krwi oraz ich rodzin wyruszyła w malowniczy wschodni region Polski, jakim jest Roztocze by uczestniczyć w spływie kajakowym malowniczą rzeką Wieprz. Trasę o długości 13km rozpoczęliśmy w miejscowości Obrocz. Rzeka Wieprz z natury płytka, wąska potrafiła niejednokrotnie przypomnieć o sobie, gdy uczestnicy spływu tracili sterowność na licznych meandrach tejże rzeki. Po niepewnym starcie, każdy kolejny odcinek stawał się łatwiejszy, gdyż wszyscy nabierali wprawy i pewności siebie. Po około 2 godzinach dopłynęliśmy do zalewu Rudka znajdującego się przed Zwierzyńcem, gdzie zatrzymaliśmy się na śniadanie. Następnie po pokonaniu progu rzecznego na zalewie popłynęliśmy przez piękny Zwierzyniec, aż do stacji Bagno. Po lekkim odpoczynku udaliśmy się do muzeum etnograficzno-przyrodniczego w miejscowości Guciów. Tu na miejscu podziwialiśmy starą, drewniana roztoczańską zabudowę. Następnie naszą kolejną atrakcją na trasie wycieczki było Muzeum Browar Zwierzyniec, w którym poznaliśmy pełny proces warzenia piwa pod okiem profesjonalnego przewodnika.

Wolny czas przed wyjazdem każdy z nas wykorzystał przechadzając się po zwierzynieckim parku, w którym to „Na wyspie” znajduje się kościół św. Jana Nepomucena. W trakcie drogi powrotnej nasza wycieczka mogła również zwiedzić mini zoo z licznymi egzotycznymi zwierzętami.

Wszyscy uczestnicy spływu kajakowego liczą, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasz klub.

 


 
Krwiodawca na Ultramaratonie Podkarpackim
 
Już po raz czwarty, w sobotni poranek 6 maja ulicami, drogami i duktami leśnymi biegła trasa IV
Ultramaratonu Podkarpackiego. Zawody rozgrywano na czterech dystansach. Członek naszego klubu,
Andrzej Bak, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi wybrał dystans 70 km. Trasa biegła od Rzeszowskiego
Rynku, przez Słocinę, Matysówkę, Tyczyn, Przedmieście Czudeckie, Niechobrz, Zwięczycę i na Rynek
Rzeszowski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Andrzejowi odwagi w zmaganiu się ze swoimi słabościami na tak długim dystansie. Jak nam powiedział po zakończeniu biegu pomimo olbrzymiego zmęczenia i pozrywanych paznokci, bo błoto dało w kość już myśli o przygotowaniach na dystansie 100 km w sierpniu br. Andrzej jest przykładem jak umiejętnie można połączyć pasję biegania z pomocą drugiemu człowiekowi.

Fotorelacja z trasy w Słocińskim lesie na stronie www.pstssolidarnosc.pl
 


 
Sukces naszej drużyny piłkarskiej w lidze futsalu
 
Duży sukces odniosła drużyna piłkarska, która reprezentowała nasz klub krwiodawstwa w lidze futsalu na obiektach Politechniki Rzeszowskiej.
Po rozegraniu dwunastu meczów nasz zespół zajął drugie miejsce.  Zwyciężyła ekipa Uniwersytetu Rzeszowskiego, a trzecie miejsce zajęła drużyna Politechniki Rzeszowskiej-Biali. W trakcie rozgrywek nasi zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców. Zachęcamy chętnych do występowania w barwach krwiodawców.
Gratulujemy kolejnego sukcesu
 
W górnym rzędzie od lewej: Maciej Nizioł, Damian Tereszkiewicz, Jakub Kawalec, Maciej Staroń, Dariusz Wilanowski.
W dolnym rzędzie od lewej: Damian Jędrys, Dariusz Ustrzycki, Michał Szostek, Kamil Kopyto, Rafał Szostek.
Na zdjęciu brak: Bartosza Złamańca I Joachima KuśnierzaKs. Władysław Pasiut MS, członek naszego klubu wyróżniony. 

25 kwietnia 2017r. w trakcie zebrania Komisji Krajowej NSZZ Solidarność  we Wrocławiu tytuł Zasłużony dla NSZZ Solidarność  odebrał z rąk Przewodniczącego Piotra Dudy, członek naszego klubu ks. Wladyslaw Pasiut MS. Taki tytuł w listopadzie 2016 r. przyznał mu Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność obradujący w Płocku. Teraz była okazja do takiej szczególnej chwili.

Ks. Władysław Pasiut MS jest bardzo aktywną osobą. Z naszym klubem współpracuje od czasu jak byl proboszczem w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, które za Jego przyczyną jest Sanktuarium Ludzi Pracy. Z Jego to inicjatywy powstał sztandar naszego klubu, który osobiście poświecił w 2004r. Ma stały kontakt z naszym klubem, nawet jak był na innych placówkach w Polsce, w tym w trakcie jak był dwie kadencje  Prowincjałem Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów.

Wyróżniony Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża  drugiego stopnia w 2009r.

Obecnie jest Superiorem Referatu Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, Prowincji Polskiej w Mysłowicach.

Gratulujemy

Projekt kalendarza imprez w 2017 r.

 1. 27 styczeń – XII spotkanie wigilijne połączone z wręczaniem odznaczeń i wyróżnień.
 2. 20 maja – Spływ kajakowy rzeką Wieprz oraz zwiedzanie Zwierzyńca.
 3. 27 maja- XX Ogólnopolska pielgrzymka krwiodawców ich rodzin i sympatyków na Jasną Górę. W drodze powrotnej krótki pobyt w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
 4. 14 czerwca (środa) – XIII akcja oddawania krwi w Pratt&Whitney Rzeszów w budynku stołówki, Międzynarodowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi.
 5. 16-18 czerwca – XVI wyjazd do naszego ośrodka w Kamionce.
 6. 17-20 sierpnia – Wyjazd na Podhale dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków.
 7. 2 września – XV pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Kalwarii Pacławskiej.
 8. 7-10 września – XIV pielgrzymka krwiodawców, ich rodzin i sympatyków do Lichenia Starego połączona z zwiedzaniem innych miejscowosci.
 9. 21 października – X Rajd „Wokół Rzeszowa” dla krwiodawców, ich rodzin i sympatyków na Pogórzu Dynowskim z zakończeniem w Kańczudze.

 Link do artykułu „Wędrowiec Małopolski – 18 lat dobrej współpracy”Tradycji stało się zadość. Dwunaste spotkanie wigilijno – integracyjne ponad sto honorowych dawców krwi, ich rodzin i gości w restauracji Twierdza tętniło radością.

Podczas spotkania 27 stycznia  nasi członkowie otrzymali trzy Odznaki Honorowe PCK III stopnia i trzy Odznaki Honorowe IV stopnia. Klub otrzymał Odznakę Honorową PCK IV stopnia. Odznakę pamiątkową za oddanie co najmniej 50 litrów krwi Zarząd Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie przyznał dwóm osobom, a za oddanie co najmniej 25 litrów krwi takie wyróżnienie otrzymało trzy osoby. Sześciu członków otrzymało odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi PCK   pierwszego stopnia po  oddaniu  co najmniej 18/15  mężczyźni/kobiety litrów krwi. Dziewięć  osób otrzymało odznaki ZHDK PCK drugiego stopnia po oddaniu 12/10 litrów krwi, a siedemnaście  osób otrzy
mało odznaki ZHDK PCK trzeciego stopnia po oddaniu 6/5 litrów krwi. Srebrne Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymało trzy osoby i sześć osób tytuł i
medal  Zasłużony dla Zdrowia Narodu HDK przyznane przez Ministra Zdrowia. Medale  otrzymają w późniejszym  terminie.

Specjalne wyróżnienie i podziękowanie otrzymał Andrzej Bąk, krwiodawca, ultra maratończyk,  maratończyk, pasjonat biegania. Gratulujemy.

Została ustalona data trzynastej już cyklicznej akcji oddawania krwi w naszej firmie na sali konferencyjnej. Akcja odbędzie się 14 czerwca (środa)  2017 r. Już dziś zapraszamy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie, Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, sponsorzy, wszyscy dotychczasowi prezesi od początku powstania klubu i bardzo licznie sami krwiodawcy z rodzinami.

Spotkanie uświetniła Zakładowa Orkiestra Dęta WSK – Rzeszów. W czasie swojej 68 – letniej działalności dali  setki, jak nie tysiące koncertów, ale ten miał swoja wymowę. Dziękujemy.

Ks. Józef Mucha, duszpasterz honorowych dawców krwi Diecezji Rzeszowskiej i jednocześnie członek naszego klubu poświęcił opłatki i wspólnie modliliśmy się za zmarłych w ostatnim roku krwiodawców i o pomyślność na następny rok. Później już tylko oprócz dobrej atmosfery roznosił się zapach wigilijnych potraw.

Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli i uświetnili spotkanie, a sponsorom za wsparcie.

Ryszard Szyszka