15 czerwca uroczyście świętowaliśmy 50-lecie powstania naszego klubu, które rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Sanktuarium Ludzi Pracy MB Salentyńskiej w Rzeszowie odprawianej przez ks. Józefa Muchę- Duszpasterza Honorowych Dawców Krwi Diecezji Rzeszowskiej, który jest członkiem naszego klubu, ks. Władysława Pasiuta MS oraz ks. Wojciecha Bobera MS – przełożonego wspólnoty.

W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyło 10 pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych klubów. Następnie uczestnicy udali się do Studenckiej Strefy Kultury Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbyło się spotkanie pokoleń na blisko 200 osób w trakcie którego zostały wręczone odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, odznaki nadane przez Ministra Zdrowia i odznaki Polskiego Czerwonego Krzyża oraz inne wyróżnienia dla osób zasłużonych dla klubu. W spotkaniu uczestniczyli uprzedni prezesi naszego klubu na czele z pierwszym i długoletnim prezesem Klubu Lucjanem Telmą. W uroczystych obchodach Złotego Jubileuszu również nie mogło zabraknąć inspiratorki naszego klubu Anny Kuśnierz, która była przewodnicząca Zarządu Zakładowego PCK przy WSK „PZL-Rzeszów.Po części oficjalnej, wszyscy goście mogli świętować dalszą część jubileuszu na parkiecie przy wspaniale wykonywanych piosenkach zespołu REVEL z Kamienia.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że nasz Klub jest aktualnie największym zakładowym klubem w regionie, który obecnie zrzesza 385 krwiodawców, w tym 36 pań i na przestrzeni 50 lat swojej działalności nasi członkowie oddali honorowo imponująca ilość siedemnaście tysięcy litrów krwi ratując tym samym zdrowie oraz życie wielu osobom.

Największym podziękowaniem za ten dar jest oczywiście uśmiech na twarzy ludzi potrzebujących. Członkowie naszego Klubu to pracownicy firm Pratt & Whitney Rzeszów, Zakładu Metalurgicznego WSK Rzeszów oraz CPP Poland, którzy są głównymi „dostawcami” krwi dla RCKiK w Rzeszowie.Oczywiście nasz klub nie mógł by działać w obecnym, tak szerokim wymiarze, gdyby nie nasi darczyńcy, sponsorzy , którzy aktywnie wspierają nasze klubowe liczne inicjatywy, wpisane już na stałe w nasz kalendarz wydarzeń.

Międzyzakładowy Klub HDK PCK przy Pratt & Whitney ma dzisiaj ustabilizowaną pozycją i dobre perspektywy na przyszłość. Pozostaje także wierny swojemu zasadniczemu przesłaniu: człowiek jest tyle wart ile może uczynić dla innych…

Warto przy tej okazji wspomnieć, że nasz Klub jest aktualnie największym zakładowym klubem w regionie, który obecnie zrzesza 385 krwiodawców, w tym 36 pań i na przestrzeni 50 lat swojej działalności nasi członkowie oddali honorowo imponująca ilość siedemnaście tysięcy litrów krwi ratując tym samym zdrowie oraz życie wielu osobom. Największym podziękowaniem za ten dar jest oczywiście uśmiech na twarzy ludzi potrzebujących.

Członkowie naszego Klubu to pracownicy firm Pratt & Whitney Rzeszów, Zakładu Metalurgicznego WSK Rzeszów oraz CPP Poland, którzy są głównymi „dostawcami” krwi dla RCKiK w Rzeszowie.Oczywiście nasz klub nie mógł by działać w obecnym, tak szerokim wymiarze, gdyby nie nasi darczyńcy, sponsorzy , którzy aktywnie wspierają nasze klubowe liczne inicjatywy, wpisane już na stałe w nasz kalendarz wydarzeń.

Międzyzakładowy Klub HDK PCK przy Pratt & Whitney ma dzisiaj ustabilizowaną pozycją i dobre perspektywy na przyszłość. Pozostaje także wierny swojemu zasadniczemu przesłaniu: człowiek jest tyle wart ile może uczynić dla innych…